Uczniowie naszej szkoły próbowali swoich sił w konkursach wiedzy o Wielkiej Brytanii, krajach europejskich czy niemieckojęzycznych. Uczestniczyli też w grach i zabawach językowych, warsztatach poprawnego pisania maili biznesowych w języku angielskim oraz pisania CV i listu motywacyjnego po niemiecku. Dużym zainteresowaniem cieszyły się konkursy typu maturalnego, w których zadaniem uczniów było opisywanie obrazków w wybranym przez siebie języku obcym. Ciekawym wydarzeniem okazał się popołudniowy pokaz niemieckiego filmu pt. „Wśród chwastów”, podczas którego młodzież mogła wykorzystać swoją znajomość języka.

 Jednak nie tylko konkursy zachęcały młodzież do językowej aktywności. Specjalnie dla naszych uczniów zorganizowane zostały warsztaty i konwersacje z języka hiszpańskiego. Głównym punktem Tygodnia Języków Obcych były rozmowy kwalifikacyjne przeprowadzone w językach obcych, dzięki którym uczniowie mieli możliwość przetestowania swoich umiejętności w przyjaznej atmosferze, jeszcze przed właściwymi poszukiwaniami pracy. Hotel Dune przepytywał kandydatów z branży turystycznej, hotelarskiej i gastronomicznej, zaś firma Homanit prowadziła rozmowy z młodymi ekonomistami czy logistykami. Po skończonych rozmowach przedstawiciele firm podkreślali, jak ważny jest wysoki poziom językowy osób ubiegających się o pracę, i docenili grupę sześciu uczniów, którzy szczególnie wyróżnili się znajomością języka angielskiego i niemieckiego.

Organizacja Tygodnia Języków Obcych dopełniona została degustacją kuchni włoskiej przygotowanej przez klasę III „g”. Mamy nadzieję, że akcja językowa przypadła do gustu społeczności koszalińskiego Ekonoma i z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję.