2018.03.03
Erasmus+. Wizyta w Portugalii

W dniach od 25 lutego do 3 marca reprezentacja młodzieży z naszej szkoły pod opieką koordynatora projektu, pani Małgorzaty Palonek, uczestniczyła w spotkaniu partnerskich szkół w ramach projektu "3D Students - Dialogue, Democracy, Digital" programu Erasmus+.

Tematyka wyjazdu obejmowała:
Rząd i jego funkcje, finanse publiczne, parlament i wybory prezydenckie, partie polityczne, organizacje i ruchy społeczne, opieka społeczna, obrona i bezpieczeństwo publiczne w partnerskich krajach czyli w Portugalii, Turcji, Hiszpanii, Włoszech i Polsce.

Nasi uczniowie pokazali się od najlepszej strony: uczennice Natalia Bartków z kl. Ih przeprowadziła wywiad w Parlamencie z Ministrem Edukacji Portugalii, panem Tiago Brandao Rodrigues oraz parlamentarzystą, panem Joao Heitor. Natomiast Nikoleta Kiepiela z kl. II h zadawała pytania doradcom prezydenta Portugalii, pani Isabel Alcada oraz panu Joao Mata.

Oprócz czasu wypełnionego intensywną pracą, znalazł się też czas na zasłużony relaks i zwiedzanie okolicy.
Przedstawiamy kilka linków, które przybliżą to wspaniałe dla nas doświadczenie.