2018.03.16

W dniu 16 marca 2018 r. odbyły się w Szczecinie eliminacje okręgowe Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych. W olimpijskich zmaganiach wzięło udział 20 trzyosobowych zespołów uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Zespół uczniów w składzie:

Klaudia Brodaczewska

Dawid Szymajda

Mateusz Szymoniak

zajął III miejsce.

 

Firma na start

Finalistami IV edycji konkursu "Firma na start" zostało 6 uczniów ZS nr 1 w Koszalinie:

  1. Damian Szewczyk - I miejsce (laureat konkursu)
  2. Sandra Matuszak
  3. Zuzanna Zych
  4. Filip Dziatkowski
  5. Sebastian Kukliński
  6. Natalia Zakubńska

Uczniowie z koszalińskiego Ekonoma przygotowali i zaprezentowali najciekawsze pomysły na prowadzenie własnej działalności gospodarczej w Koszalinie.

 

2018.03.03
Erasmus+. Wizyta w Portugalii

W dniach od 25 lutego do 3 marca reprezentacja młodzieży z naszej szkoły pod opieką koordynatora projektu, pani Małgorzaty Palonek, uczestniczyła w spotkaniu partnerskich szkół w ramach projektu "3D Students - Dialogue, Democracy, Digital" programu Erasmus+.

Czytaj więcej...

2018.02.26
Nowe pracownie komputerowe

W ramach realizowanego w szkole projektu unijnego otrzymaliśmy wyposażenie w postaci sprzętu komputerowego do dwóch pracowni. W obu salach dydaktycznych zainstalowanych jest łącznie 30 komputerów z systemem operacyjnym Windows 10 Professional oraz z szerokopasmowym dostępem do Internetu.

 

2018.02.12
Z kart historii - deportacja Kresów Wschodnich

W lutym obchodziliśmy 78. rocznicę pierwszej zorganizowanej deportacji ludności polskich Kresów Wschodnich w głąb ZSRR. Efektem zsyłek Polaków na Syberię i do Kazachstanu w latach 1940-1941 było wysiedlenie około jednego miliona Polaków z ich rodzinnych domów. 

Czytaj więcej...