Sukcesy w finale Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy z Finansów i Rachunkowości

W dniu 21 marca 2018 roku odbył się finał IX Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy z Finansów i Rachunkowości, organizowanego przez Politechnikę Koszalińską i koszaliński oddział Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.  Naszą szkołę reprezentowała trzyosobowa ekipa z Technikum Ekonomicznego.

Ogromny sukces odniósł Dawid Szymajda (z klasy IVB) zajmując w konkursie pierwsze miejsce. Pozostali reprezentanci również zajęli wysokie miejsca: Paulina Nowicka (klasa IVA) była szósta a Rafał Cysewski (również IVA) zajął  ósmą lokatę. Młodzież do konkursu przygotowywała się pod opieką Pani Elżbiety Waliszewskiej i Pana Tomasza Sobczyka.

Sukcesy indywidualne przełożyły się na sukces grupowy, bowiem Zespół Szkół nr 1 z Koszalina w klasyfikacji szkół zajął również najwyższą lokatę. Należy zaznaczyć, że w zeszłym roku również cieszyliśmy się stojąc na najwyższym stopniu podium - i w klasyfikacji uczniowskiej, jak i szkolnej. Utrzymujemy więc wysoki poziom - kształcimy najlepszych przyszłych finansistów i księgowych, co potwierdzają nie tylko wyniki konkursów, ale i częste opinie pracodawców w regionie.